KONST / Litografier / Färglitografi 9756046

nr 975 6046

Kaj Piehl

(1921-2000), Sverige

Färglitografi, Kaj Piehl (1921-2000), Stockholmsmotiv, 32/200, signerad, motivet: 69x54

Kaj Piehl, svensk målare och tecknare född 1921, död 2000.

Utrop:

300 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 24 augusti 2015
kl 20:33:38

  • Tema
  • 24 aug

Stockholmsmotiv

Läs mer om Stockholmsmotiv

Kaj Piehl

Läs mer om Kaj Piehl